siłownie plenerowe siłownie zewnętrzne
urządzenia fitness

Siłownie zewnętrzne dla dzieci

siłownie zewnętrzne siłownie plenerowe outdoor fitness siłownia zewnętrzna

Siłownie zewnętrzne dla dzieci

Nowoczesne siłownie zewnętrzne dla dzieci to idealne miejsca do spędzania z maluchami czasu na świeżym powietrzu. Dostępne tam urządzenia umożliwiają wiele ćwiczeń i zabaw ruchowych, które są niezbędne wszystkim dzieciom. Odwiedź siłownię plenerową dla dzieci!

Siłownie zewnętrzne dla dzieci to stosunkowo nowe kompleksy, które powstały z myślą o zdrowiu najmłodszych. Po wielkim sukcesie siłowni zewnętrznych dla dorosłych, jakie można obecnie spotkać praktycznie w każdym dużym i małym mieście, postanowiono zadbać także o dzieci. Nie od dzisiaj wiadomo, że w Polsce niestety brakuje miejsc do zabawy i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego siłownie plenerowe dla dzieci to odpowiedź również na to zapotrzebowanie.

Biegacz do ćwiczeń dla dzieci

Zalety siłowni zewnętrznych dla dzieci

Oczywiście największą zaletą takich kompleksów jest fakt, że są one całkowicie bezpieczne dla najmłodszych, ponieważ wszystkie znajdujące się tam urządzenia zostały dopasowane do wzrostu i kondycji fizycznej dzieci. Co więcej, różnorodność urządzeń na takich siłowniach sprawia, że maluchy mogą organizować tam przeróżne zabawy ruchowe, które są nie tylko przyjemnością, ale także doskonale wpływają na zdrowie i rozwijający się organizm. Warto też dodać, że siłownie plenerowe przeznaczone dla dzieci propagują aktywny tryb życia. W Polsce z roku na rok jest coraz więcej dzieci zmagających się z nadwagą i otyłością, dlatego tak ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat wiedziały, że ruch to zdrowie!

Wyciąg do ćwiczeń dla dzieci

Zdarza się, ze rodzice i opiekunowie zapominają o znaczeniu sportu w życiu młodego człowieka, przez co dzieci siedzą w domu przed komputerem lub przed telewizorem, jedzą niezdrowe przekąski i nawet nie mają ochoty na zabawę na dworze. Skutki takiego trybu życia mogą być opłakane! Dlatego, jeśli tylko mamy taką możliwość, zdecydowanie warto korzystać z siłowni zewnętrznych dla dzieci, które z powodzeniem mogą zastąpić zwykły plac zabaw – to świetne miejsce zarówno do zabawy, jak i prostych ćwiczeń wzmacniających całe ciało.

Urządzenia siłowni dla dzieci

Jak wspomniano wyżej, takie urządzenia spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa, dlatego rodzice nie muszą się obawiać o swoje maluchy, gdy te spędzają czas w takich miejscach. Ponadto pisząc o urządzeniach siłowni dla dzieci, trzeba wspomnieć o tym, że są ona na tyle różnorodne, że z pewnością każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie – umożliwiają one kompleksowy trening całego ciała. Urządzenia siłowni zewnętrznych dla dzieci są ciekawe, nowoczesne i wyróżniają się atrakcyjnym designem, przez co od razu przyciągają uwagę najmłodszych, trafiając w ich gusta.

Prasa do ćwiczeń dla dzieci

Wśród urządzeń siłowni dla dzieci można wymienić m.in.:
- biegacze – imitują one bieg, nie obciążając stawów,
- koła – imitują kręcenie kierownicą, wzmacniając górne części ciała,
- pajacyki – wzmacniają mięśnie nóg,
- rowerki – imitują jazdę na rowerze, poprawiając kondycję,
- jeźdźca – wzmacnia całe ciało: plecy, nogi i ręce,
- ławkę i prostownik – można na nich wykonać proste ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha.

Producent siłowni zewnętrznych dla dzieci

Jednym z największych producentów siłowni zewnętrznych dla dzieci w Polsce jest firma FitPark – do tej pory specjalizowała się ona w kompleksowym wyposażaniu, projektowaniu oraz montażu siłowni plenerowych dla dorosłych, jednak widząc, jak duże jest zapotrzebowanie na podobne miejsca przeznaczone dla dzieci, firma postanowiła rozszerzyć swoją ofertę.

Jeździec do ćwiczeń dla dzieci

FitPark – producent siłowni zewnętrznych przeznaczonych dla dzieci – oferuje siłownie wyposażone w profesjonalny sprzęt, który posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa oraz jest odporny na warunki atmosferyczne. FitPark to gwarancja zadowolenia klientów.

Dlaczego dzieci powinny ćwiczyć na świeżym powietrzu?

Nie od dzisiaj wiadomo, że kształtujący się organizm potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu. Jeszcze lepiej, gdy odbywa się to na świeżym powietrzu. Dlaczego? Ponieważ wówczas dzieci nie tylko poprawiają swoją kondycję, ale także dotleniają mózg, dzięki czemu łatwiej przyswajają wiedzę i nie mają problemu ze skupieniem w szkole. Trzeba też dodać, że świeże powietrze i promienie słońca mają niebagatelny wpływ na zdrowie psychiczne malucha – poprawiają jego samopoczucie, zapobiegając stanom depresyjnym, które są coraz częściej diagnozowane u dzieci i niestety bagatelizowane przez rodziców.

To jednak nie wszystko. Dziecko mające możliwość spożytkowania nadmiaru energii na powietrzu, np. właśnie na siłowni zewnętrznej dla dzieci, jest znacznie spokojniejsze w domu, dzięki czemu rodzice mogą odpocząć po ciężkim dniu pracy, bez głośnych wrzasków nad głową.

Jak wspomniano wyżej, umożliwiając dziecku zabawy ruchowe na dworze, co więcej – zachęcając je do tego, już od najmłodszych lat uczymy nasze pociechy, jak ważna jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, jak bardzo wpływa ona na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.